Mantolama Nedir, Çeşitleri Nelerdir, Farkı Nedir?

Anasayfa / Blog / Mantolama Nedir, Çeşitleri Nelerdir, Farkı Nedir?

Mantolama Çeşitleri


            Kaliteli yaşam alanları için EPS Isı yalıtım ürünleri kullanan firmamız, Uşak'ta faaliyet gösteren sektörün lider firmasıdır. Mantolamada en çok kullanılan ısı yalıtım levhaları olan Gri EPS Isı yalıtım ürünleri, ısı geçirgenlik direnci yüksek kaliteli ürünler olarak mantolama uygulamalarında kullanılmaktadır. EPS, XPS ve Taşyünü ısı yalıtım levhaları, standartları karşılayan ve mantolamada rahatlıkla kullanılan ürünler olup maliyeti performans ve getireceği tasarruf avantajı ile ilk tercihler arasındadır. 

Mantolama Nedir?

            Binaların yalıtım malzemeleri ile dışarıdan muhafaza altına alınması demek olan mantolama, farklı sıcaklığa sahip iç ve dış ortamlar arasındaki ısı transferine engel olan bir uygulamadır. Böylece ısı yalıtımı sağlanmakta, binanın kötü hava koşullarından olumsuz etkilenmesine engel olunmaktadır. Mantolama uygulamaları binanın ömrünü uzatan ve değerine değer katan bir işlemdir. Son teknoloji uygulamalarla mantolama hizmeti sunan firmamız, kurumsal yapısı ve güçlü kimliği ile sektörde en çok tercih edilen firmalar arasında yer alır.

Dış Cephe Mantolama Uygulaması

            25 cm kalınlığında, 0,032 W/mK ısı iletim katsayısına sahip olan EPS plus, TS EN 13163+A1: 2015 standardına uygun olup;

-Yüzey hazırlama
-Subasman Profilinin Yerleştirilmesi
-EPS Isı Yalıtım Levhalarının Yapıştırılması
-EPS Isı Yalıtım Levhalarının Dübellenmesi
-Köşe Profillerinin Yerleştirilmesi
-Fileli Sıva Uygulaması ve
-Dekoratif Dış Cephe Kaplamaları ve Dış Cephe Boya Uygulaması aşamalarından geçerek dış cephe mantolamasında kullanılmaktadır. Tecrübeli ve işinin ehli personeli ile kaliteli hizmeti en ekonomik fiyatlarla sunan firmamız, ısı yalım konusundaki bilgi ve becerisi ile konforlu binalar sunan kurumsal ve güvenilir bir firmadır.

Isı Yalıtım Levhalarının Geçirgenlik Direnci

            Enerji tasarrufu sağlayan, evin değerini arttırarak konforlu yaşam alanları yaratan mantolama uygulamaları, yazın serin kışın ise sıcak yaşam alanlar için kullanılmaktadır. Geçirgenlik direnci değişen ısı yalıtım levhaları şöyledir:

-16 kg/m³ yoğunluklu 4 cm Gri EPS ısı yalıtım levhasının Rt-Isı Geçirgenlik Direnci 1,25 m²K/w
-30 kg/m³ yoğunluklu 4 cm XPS ısı yalıtım levhasının Rt-Isı Geçirgenlik Direnci 1,14 m²K/w
-150 kg/m³ yoğunluklu 4 cm Taşyünü ısı yalıtım levhası Rt-Isı Geçirgenlik Direnci 1,05 m²K/w
-16 kg/m³ yoğunluklu 4 cm Beyaz EPS ısı yalıtım levhasını Rt-Isı Geçirgenlik Direnci 1,00 m² dir.
-Performans olarak gri EPS yalıtım levhalarının 30 yoğunluktaki XPS’e göre %10 daha iyi bir performans sergilediği görülmektedir. 

EPS İle Mantolama Avantajları

-Mantolamada ısı yalıtım performansı en iyi ürünlerden biri olan EPS, 0,032 w/mk ısı iletim katsayısı ile en iyi ısı yalıtım sahip bir üründür.
-Hafif olması, kolay uygulanması ve yeterince esnek olması özelliği ile uygulama esnasında kırılmayan ve dağılmayan yapıdadır.
-EPS ısı yalıtım levhaları petrol tasarrufu sağlar.
-Binanın ömrü boyunca binayı koruyarak değerini arttırır.
-Eko performansı yüksek bir ürün olarak mantolama uygulamalarında en çok tercih dilen üründür.
-Bina duvarlarından su buharı geçişini engellemediğinden binanın nefes almasını sağlar.

Mantolama Firma Seçimi Nasıl Yapılmalı?

            Yapı sektöründe adını duyurmuş kurumsal firmalarla çalışmak bina sahiplerinin mağdur olmaması için çok önemlidir. Hızlı, kaliteli ve güvenilir mantolama hizmetleri ile adın duyuran firmamız, sektörün en çok tercih edilen lider firması olarak her zaman güvenebileceğiniz bir firmadır. Güçlü referansları ile firmamızın mantolama hizmetlerinden en hesaplı fiyatlarla faydalanmak için hemen bizimle irtibata geçin.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0276) 223 62 64

SARAÇ YAPI © 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Top