Havuz İzolasyonu

Anasayfa / Hizmetler / Su Yalıtımı / Havuz İzolasyonu

Havuz İzolasyonu


            Havuz izolasyonu demek, yüzme havuzundaki suyun dışarı sızması ve dışarıdan havuza su sızıntılarının önlenmesi için yapılan uygulamalar demektir. Amaç su tahliye delikleri, su girişi ve diğer özel noktalardaki zayıf alanları güçlendirmek, klorun yıprattığı derzleri elden geçirerek havuz su yalıtımı sağlamaktır.

 Havuz izolasyonu önemlidir

            Havuzların uzun ömürlü, sağlıklı ve hijyenik olması için havuz su yalıtımı önemlidir. Duvarın zeminle birleştiği noktalar, hijyen için kullanılan klorun deforme ettiği alanlar, pozitif ve negatif basınca maruz kalarak kalitesini kaybeden seramikler elden geçirilmeli, soğuk havalarda don tehlikesine karşı havuz su yalıtımı uygulaması ile dayanıklılığı arttırılmalıdır.

 Havuz su yalıtımı nasıl yapılır?

            Havuz su yalıtımı her şeyden önce işinin ehli firmalara yaptırılmalıdır. Baştan savma ve kalitesiz izolasyon malzemeler kullanılarak yapılan bir çalışma sadece masraftan ibaret olup sağlıklı bir havuz su yalıtımı olmayacaktır. Yıpranmış havuz yüzeyi tamir edilmeli, dikey ve yatay köşeler pahlanarak sızdırmazlık devamı sağlanmalıdır. Eğer su akıntısı olan delikler varsa bunlar mutlaka kapatılmalı, her koşulda sızdırmazlık sağlayacak bir havuz su yalıtımı yapılmalıdır.

 Havuz su yalıtım çeşitleri

            Çimento esaslı su yalıtımında su geçirmezliği sağlayan çimento esaslı karışımlar kullanılır. PVC membran esaslı havuz su yalıtımı sentetik yüzme havuzlarında yapılan uygulamalardır. Suyla teması kesen akrilik esaslı boyalar ise renkli ve suya karşı dayanıklı malzemelerdir. Polyurea kaplamada son teknoloji ekipmanlar kullanılmakta, uzun yıllar sızdırmaz ve hijyenik havuz ortamı sağlanmaktadır. Havuzun yapısına göre her çeşit havuz su yalıtım uygulamalarını yapan firmamız, profesyonel ekibi ile her zaman en iyi çözüm ortağıdır.

 Her aşamada havuz su yalıtımı

            İster havuzun yapım aşamasında olsun ister çok sonra yalıtım sorunu baş gösterdiğinde olsun, her aşamada havuz su yalıtımı yapan ekibi ile her zaman ilk tercihler arasında yer alan firmamız, havuz yüzeyini korozyona karşı koruyan izolasyon malzemeleri ile hem estetik hem de sağlam bir havuz su yalıtımı yapmaktadır. En ekonomik fiyatlarla en etkili ve en kaliteli havuz su yalıtımı hizmeti almak istiyorsanız her zaman bizleri arayabilir, yerinde yapılacak keşiflerle en güvenilir havuz izolasyonunu yaptırabilirsiniz.


Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0276) 223 62 64

SARAÇ YAPI © 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Top