Poliüretan Enjeksiyon

Anasayfa / Hizmetler / Su Yalıtımı / Poliüretan Enjeksiyon


Su Yalıtım Poliüretan EnjeksiyonSaraç Yapı inşaat sektöründe depreme dayanıklı, şık dış mimari ve ısı yalıtımlı mantolama işlerini zamanında teslim etmektedir. Su yalıtımında günümüz teknolojisi ile poliüretan enjeksiyon yöntemini alanında uzman personel ile itina ile yapıyoruz. Bütün su kaçaklarında ve su akıtan her bölgeye uygulanır ve anında en iyi sonuç alınan bir yöntemdir. Kullanılan yalıtım malzemeleri tamamen birinci sınıf ve TSE garantisi altındadır.

Poliüretan Enjeksiyon İşlemi Nasıl Yapılır?

Poliüretan enjeksiyon işlemi, öncelikle birleşim yeri açılır ve pakerler için yüzey uygun hale getirilir.  Pekarler için sızıntı çatlağının hizasında delikler açılır. Delikler yüzeye 45 derecelik açılarla delinir. Matkapla delinmeye başlayınca matkap ilk duvara dik delikle delinir. Sonrasında 45 eğim verilerek delinir. Tüm dikey ve yatay delikler aynı matkap ucu ile delinmelidir. Delikler delindikten sonra havalı bir tabanca ile delik içindeki kalıntılar temizlenir. 

Sonrasında poliüretan enjeksiyon enjekte edilir. Enjekte edilen poliüretan malzeme sızıntı yerinden gelene kadar devam eder. Duvar veya yapıdaki çatlak poliüretan malzeme ile tam olarak kapatılır. Çatlak tam olarak sızdırmaz hale gelene kadar enjeksiyon çapraz bir şekilde yapılmaya devam eder. Poliüretan enjeksiyon işlemi bittikten sonra en son işlem olarak pakerler uygun bir anahtarla sökülür. Köpük kalıntıları sızıntı olan bölgeden kaldırılır. Açılan delikler olası basınç dengelerine karşı ve görüntünün iyileşmesi için poliüretan mastiklerle sıvanır. 

Kullanılan bu izolasyon malzemesi ile basınçlı baraj su kaçaklarında dahi poliüretan enjeksiyon yöntemi ile başarılı sonuçlar alınmıştır.


Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0276) 223 62 64

SARAÇ YAPI © 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Top