Teras Bahçe İzolasyonu

Anasayfa / Hizmetler / Su Yalıtımı / Teras Bahçe İzolasyonu

Teras Bahçe İzolasyonu


            Değişen mimari tasarımlar teraslarda bahçe kullanım imkanları sağlamakta ve yaşam alanlarında daha şık ve doğa ile iç içe mekanların yaratılmasına olanak sağlamaktadır. Teras bahçeler birçok mimari yapıda kullanılabilmesi ve çeşitli peyzaj uygulamalarının uyarlanabilmesi sayesinde terasların hayal edilen ortamlara dönüşmesini sağlıyor. Ancak çeşitli olumsuz hava koşulları teras bahçe uygulamalarında çeşitli sorunlara neden olmakta ve bu alanların istenilen şekilde korunmasına engel olmaktadır. Teras bahçe izolasyonu doğru yapılmayan yapılarda çeşitli su sızıntıları, su baskınları ve diğer olumsuz durumlar oluşarak verimli kullanım imkanlarının ortadan kalkmasına neden olur.

            Teras su izolasyonu, teras bahçelerde olumsuz hava koşulları ve çeşitli nedenlerden dolayı oluşan su sızıntılarından dolayı duvarlarda şişme, su sızıntısı, su sızıntısına bağlı küflenme gibi durumların önüne geçilmesinde uygulanan profesyonel bir yöntemdir. Teras bahçe uygulamalarında teras su yalıtımı yapılmadığı takdirde bu olumsuz durumlarla karşılaşma oranı çok yüksektir ve binaların hem estetik görünüm hem de kullanım açısından birçok farklı olumsuzluğu da beraberinde getirmektedir.

 - Teras izolasyonu neden gereklidir?

            Teras izolasyonları sıcak, soğuk, yağmur ve diğer olumsuz hava koşullarından korunmanıza yardımcı olan profesyonel bir uygulamadır. İzolasyon koruması yapılan binalar olumsuz hava koşullarından en az seviyede etkilenir ve binalarda su baskınlarından dolayı hasar meydana gelmesi engellenir.

 - İzolasyon uygulaması nasıl yapılır?

            Teras su yalıtımı gelişmiş inşaat teknolojileri ile üretilmiş özel yalıtım sistemleri ile gerçekleştirilir ve binalarda tam koruma sağlanır. Teras bahçe uygulamalarında özel yalıtım teknolojileri ve sistemleri kullanılarak hem dış alanların hem de iç alanların koruması tam olarak sağlanır. Teras su izolasyonu, teras bahçelerde şu adımlar ile gerçekleştirilmektedir:

 - İzolasyon yapılacak yüzey, su izolasyonu işlemi için hazırlanır ve uygun hale getirilir.

 - İzolasyon uygulaması gerçekleştirilir ve ürünün kuruması için beklenir.

 - İzolasyon sonrası yüzey üzerine gelişmiş koruma unsurları uygulanır ve izolasyonun suya karşı tam koruma sağlaması işlemi gerçekleştirilir.

 - Teras bahçe uygulamalarına özel detaylar yapılır ve teras bahçelerde peyzaj uygulamaları öncesinde gerekli hazırlıklar tamamlanarak teraslar hazır hale getirilir. Tamamlanan işlemler sonrasında terasla güvenle istenilen şekilde hazırlanarak kullanıma açılabilir.

 


Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0276) 223 62 64

SARAÇ YAPI © 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Top