Asansör Çukuru İzolasyonu

Anasayfa / Hizmetler / Su Yalıtımı / Asansör Çukuru İzolasyonu

Asansör Çukuru Su İzolasyonu

            Su alan binalarda sadece betonarme yapı zarar görmemektedir. Yapıdaki demirler paslanmakta, asansör çukuru su dolarak can ve mal güvenliği tehlikeye girmektedir. Asansör çukuru su almaya başladığında mekanik aksamın paslanarak çalışmaz hale gelmesi ise kaçınılmazdır. Bu durumda dışarıdan müdahale mümkün olmadığından su yalıtımı için içeriden müdahale edilir. Negatif su basıncı karşısında dayanıklı su yalıtımı malzemeleri kullanılarak asansör çukuru izolasyonu yapılmalı, atık suyun neden olduğu pas, kir ve diğer kalıntılardan yüzey temizlenerek izolasyon yapılmalıdır. Bunu da mutlaka işinin ehli bir firmaya yaptırmak gerekir.

 Asansör çukuru su izolasyonu nasıl yapılır?

            Binanın yapılma aşamasında yetersiz izolasyon malzemesi kullanıldı ise asansör çukuru zamanla su almaya başlar. Asansör kuyusundan nem ve rutubet kokuları gelmeye başladıysa, asansör sık-sık arızaya geçiyorsa bir an önce asansör çukuru su izolasyonu için yetkili bir firma ile irtibata geçilmelidir. Ana beton yüzeyine uygulanması gereken su yalıtımı için negatif su yalıtım malzemeleri uygulanmalı, su kuyusu önce temizlenip kuru hale getirilerek çatlaklardan su sızması engellenmelidir. Kristalize su yalıtımı ile poliüretan enjeksiyon uygulanmalı, gerek aktif su sızıntısı gerekse kaynak su sızıntısı engellenmelidir.

 Asansör çukuru izolasyonu neden önemlidir?

            Kalabalıklaşan binalarda artık asansör kullanımı kaçınılmaz oldu. Yüksek katlı binaların en önemli özelliği olan asansör kullanımının sağlıklı olması asansör çukuru izolasyonu ile mümkündür. Hareket gören ve hareket görmeyen yüzeyler ayrı-ayrı ele alınalı, profesyonel bir su yalıtımı ile sızıntı önlenmelidir. Firmamız alanında uzman ekibi ile her zaman kaliteli bir çözüm ortağı olmuş, ekonomik ve hızlı hizmetleri ile ilk tercihler arasında yer almıştır. Hareket görmeyen yerde oluşan çatlakları önce genişletip sonra nemlendiren ve ardından emülzer latex’li su yalıtım sıva ve tamir harcı ile tamir eden ekibimiz işinin ehli tecrübeli bir ekiptir.

            Dinamik alanlarda oluşmuş çatlakları da gidererek sızıntıyı engellemekte, çatlamaya müsait bölgeleri pah yaparak yuvarlatıp çatlamasını engellemektedir. Basınçlı bir su sızıntısı mevcutsa şok etkisi yapan yalıtım ürünler kullanılarak basınçlı su sızıntısı kesilir. Bol su ile sulanan yüzey uygulama boyunca nemli tutularak etkili bir asansör çukuru su izolasyonu sağlanır.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0276) 223 62 64

SARAÇ YAPI © 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Top