Su Deposu İzolasyonu

Anasayfa / Hizmetler / Su Yalıtımı / Su Deposu İzolasyonu

Su Deposu İzolasyonu

            Su depolarında zamanla kullanıma bağlı olarak ya da çeşitli dış faktörlerden dolayı sızıntılar meydana gelmekte ve su baskınlarının yanı sıra çeşitli tehlikeli durumlara da yol açmaktadır. Bu tehlikeli durumların en başında bakteriyel olarak nitelendirilen sağlık sorunlarına neden olan sorunlar gelmektedir. Su depolarında yaşanan sızıntılar zarar yol açmasının dışında kayıplara da yol açar ve maddi zararların meydana gelmesine neden olur.

            Su depolarında hem bakteriyel durumların önüne geçmek hem de dış ortamı sudan tamamen izole etmek için yalıtım yapılması gerekmektedir. Yapılan su deposu yalıtımı ile birlikte depoların daha güvenli olması sağlanır ve sızıntıların önüne geçilir.

 - Su deposu yalıtımı nasıl yapılır?

            Gelişen teknolojik unsurlar sayesinde su yalıtımları oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Uygulanan yalıtım maddeleri sağlığa zarar vermeyen ve suya karışmayan özellikleri ile sağlığınızı tehdit eden unsurları ortadan kaldırır. Su depolarının daha hijyenik olmasını da sağlayan yalıtım maddeleri ile su depoları daha güvenli bir hale gelmektedir.

 - Su depolarında yalıtım yöntemleri:

            Su deposu izolasyon uygulamaları pratik ve hızlı işlemlerle gerçekleştirilmektedir. Su deposu yalıtımında kullanılan bazı uygulamalar ise şöyledir:

 - Sprey izolasyon uygulama: Su depolarında sudan tam yalıtım sağlamak için özel sıvı yalıtım malzemeleri sprey yöntemi ile hızlı bir şekilde uygulanmaktadır. Uygulama sonrasında yalıtım maddesinin depo yüzeyinde kuruması beklendikten sonra sabitleyici işlemleri gerçekleştirilerek yalıtım işlemi tamamlanır ve depolar güvenle kullanıma hazır hale getirilir.

 - Farklı su depolarına farklı çözümler: Farklı büyüklükteki ve farklı yüzey özelliklerine sahip su depoları için özel yalıtım çözümleri bulunmaktadır. Depoların kullanım amaçlarına ve üretildikleri malzemelere göre özel yalıtım çözümleri sunularak su deposu izolasyon işlemi gerçekleştirilir ve tam koruma sağlanır.

 - Uzun ömürlü kullanım:

            Su deposu yalıtımında uygulanan yöntemler size uzun ömürlü ve kalıcı çözümler sunmaktadır. Kullanılan yalıtım malzemeleri en son teknoloji ile donatılmış ürünler olup, tam koruma sağlayarak sızıntılara karşı sizi korur. Kullanılan yalıtım malzemeleri, depoların temizliği sırasında kullanılan temizlik kimyasallarına karşı dayanıklı olup zarar görmemektedir. Su depolarında güvenli kullanım imkanları ile tam korunaklı bir yalıtım yapılmaktadır.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0276) 223 62 64

SARAÇ YAPI © 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Top