Teras ve Çatı İzolasyonu

Anasayfa / Hizmetler / Su Yalıtımı / Teras ve Çatı İzolasyonu

Teras Ve Çatı Su İzolasyonu

            İnsanoğlunun yerleşik düzene geçmesi ile birlikte barınma ihtiyacı önem kazanmış ve her geçen yıl büyük bir gelişme göstererek ilerlemiştir. Günümüzde binalar barınma ihtiyacını karşılamasının yanı sıra konforlu yaşam alanlarına da dönüşmüştür. Yaşam alanlarında konforu daha da arttırmak ve çeşitli hava koşullarından etkilenmemek için gelişmiş teknolojiler yardımıyla korunma sağlamaktadır.

            Binaların olumsuz hava koşulları nedeniyle karşılaştığı en büyük sorun ise su sızıntıları ve su baskınıdır. Zamanla binalarda çeşitli nedenlerden dolayı oluşan çatlaklardan veya tıkanıklıklardan dolayı binalarda su sızıntıları meydana gelmekte ve hem iç hem de dış yüzeylerde nemlenme, küflenme ve su baskını gibi olumsuz olaylar görülmektedir.

 - Su sızıntılarına karşı ne yapılması gerekir?

            Binalarda oluşan su baskını ve sızıntılara karşı gelişmiş teknolojik yöntemlerle üretilen izolasyon uygulamaları kesin sonuç sağlamaktadır. Binalarda su izolasyonu olumsuz hava koşullarında binaların daha korunaklı ve güvenli alanlar olmasını sağlar. Su izolasyonu yapılmayan binalarda ise zaman içerisinde su sızıntılarının olması ne yazık ki kaçınılmaz bir sondur ve su sızıntılarından dolayı oluşan hasarlar oldukça masraflı bir tadilat gerektirmektedir. Bu yüzden binalarda su izolasyonu mutlaka yapılmalı ve olumsuz durumlara karşı önlem alınmalıdır.

 - Binalarda hangi alanlarda su izolasyonu yapılır?

            Binalarda su sızıntılarının yaşandığı alanlar teras, çatı ve balkonlardır. Bu alanlarda yapılan özel izolasyon çalışmaları ile yaşanılan sorunlar kolaylıkla ortadan kaldırılabilmektedir.

 - Teras su yalıtımı: Binalarda özellikle en üst katlarda olumsuz hava koşullarında tavanda akma ve küflenme gibi durumlar yaşanmaktadır. Bu durumların önüne geçmek ve yaşam alanlarının daha hijyenik olması için teras su yalıtımı yapılması gerekmektedir. Yalıtım uygulaması ile birlikte teraslarda su sızıntılarının önüne geçilir ve gelişmiş uygulamalarla teraslarda su birikmesi önlenerek tedbirler alınmaktadır

 - Çatı su yalıtımı: Olumsuz hava koşullarından dolayı binaların çatıları zamanla zarar görmekte ve yağmur suyunu sızdırarak su baskınlarına neden olmaktadır. Çatı su yalıtımı ile çatıdan kaynaklanan su baskınları engellenir ve yağmur sularının güvenli bir şekilde çatılardan tahliyesi sağlanır.

 - Balkon su yalıtımı: Binalarda yoğun yağışlar nedeni ile su baskını yaşanan alanlarda bir diğeri ise balkonlardır. Balkonlarda yaşanan su baskınları suyun içeri girerek döşemelere ve eşyalara zarar vermesine neden olur. Balkon su yalıtımı ile binalarda güvenli koşullar sağlanır ve ortam sudan izole hale getirilerek tam korunaklı bir hale getirilir.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0276) 223 62 64

SARAÇ YAPI © 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Top