İçten Su Yalıtımı(Negatif Yönde)

Anasayfa / Hizmetler / Su Yalıtımı / İçten Su Yalıtımı(Negatif Yönde)

İçten Su Yalıtımı (Negatif Yönden)

            Binalarda su baskını ve su sızıntısı tehlikesi olan alanlarda dıştan izolasyonun yapılamadığı veya mümkün olmadığı durumlarda içten su yalıtımı yapılmakta ve binalar suyun zararlı etkilerine karşı korunmaktadır. Özellikle bodrum katlarında yaşanan su sızıntıları ve su baskınlarına karşı bu yöntem uygulanmakta olup, bodrumlarda negatif yönden su izolasyonu yapılarak suyun binanın içerisine girmesi engellenmekte ve su baskını gibi olumsuz durumlarla karşılaşılması önlenmektedir.

 İçten su yalıtımı yapılırken izlenilen aşamalar ise şöyledir:

 - Hazırlık çalışması: Binalarda negatif yönden su izolasyonu yapılmadan önce iç duvarlar izolasyon işlemi için hazır hale getirilmelidir. İşlemin etkili bir sonuç verebilmesi için yüzeyin ham beton olması gereklidir. İzolasyon öncesinde duvarlar izolasyon işlemi için hazır hale getirilir ve hazırlık çalışmaları tamamlanır.

 - İşlemin uygulanması: Negatif yönden su izolasyon işlemi profesyonel bir ekip tarafından hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Binalarda su baskını olabilecek bodrum, asansör boşlukları, havuzların dış duvarları gibi farklı alanlarda negatif izolasyon yapılabilmektedir. İzolasyon işlemi sonrasında yapılan uygulamanın dayanıklı ve uzun ömürlü olması için astar ve izolasyonu koruyucu önlemlerde alınarak tam koruma sağlanır.

 - Neden negatif yönden su izolasyonu?

Negatif yönde su izolasyonu çeşitli ve ani doğal zorluklara karşı binalarınızı en iyi şekilde korumanıza yardımcı olur. Yoğun yağış sonucunda toprağın altına inen yağmur suları binaların temellerinden doğru sızarak su baskınlarına neden olabilir. Bu durumda dıştan yapılan izolasyonlar ne yazık ki gereken korumayı tam olarak sağlayamaz ve su baskınları ile karşılaşarak zarara uğramanıza neden olur. Negatif yönden yapılan su izolasyonu ise binalarda sızıntı devam etse bile yapılabilmekte ve etkili çözümler getirerek su sızıntılarından korunmanıza yardımcı olmaktadır.

Negatif yönden su izolasyonunun size sağlayacağı diğer avantajlar ise şöyledir:
-Negatif yönden su izolasyonu farklı alanlara uygulanabilir olması sebebi ile binalarda geniş anlamda su baskınlarına karşı koruma sağlamaktadır. -Binaların içinden uygulanabilir olması sayesinde inşaat sonrasında ve istenilen zamanda uygulanabilir.


 - Hem içeriden hem de dışarıdan gelen suyla temas tamamen kesilir ve binalar su baskınlarına karşı korunaklı ve güvenli alanlara dönüşür.


Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0276) 223 62 64

SARAÇ YAPI © 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Top