Temel ve Bodrum İzolasyonu

Anasayfa / Hizmetler / Su Yalıtımı / Temel ve Bodrum İzolasyonu

Temel Ve Bodrum İzolasyonu


            Binaların uzun yıllar ilk günkü dayanıklılığında kalabilmesi binanın su almamasına bağlıdır. Bu nedenle temel su yalıtımı önemlidir. Eğer bina temelden su alıyor ise bir an önce temel su yalıtımı için yetkili bir firma ile irtibata geçilmeli, dışarıdan veya dışarıdan mümkün değilse içeriden yapılacak olan su izolasyonu ile binanın su alması engellenmelidir.

Temel neden su alır?

            Bina yapımında kullanılan çimento, su ve agrafi malzemeler karıştırılarak beton yapı elde edilir. Betonlaşma esnasında karışımın içindeki su buharlaştığından yapıda kılcal çatlaklar oluşur. Bu çatlaklar olası bir su sızıntısında suyun geçişine olanak sağlar. Bodrum su yalıtımı yapılmaz ise söz konusu çatlaklardan su almaya başlayan bina zamanla direncini kaybeder. Bu nedenle binanın uzun ömürlü olması için temel su yalıtımı yapılır.

Temel su yalıtımı neden önemlidir?

-Binanın ömrünü uzatır
-Korozyonun zararlı etkilerini yok eder
-Nem ve rutubeti engellediğinden insan sağlığı için önemlidir
-Bina hasarını engellediğinden maddi kayıpları önler

            Kolay kolay satın alınmayan binalar belki de insanın hayatında bir kez alabileceği yapılardır. Barınma için zorunlu olan ve bir ömür kullanmayı düşünülen binaların uzun ömürlü ve sağlıklı olması temel su yalıtımı ile mümkündür. Kesin çözüm sunmayan izolasyon malzemeleri ile su yalıtımı yapan firmalara itimat etmek ileride binanın tekrar su alması ve zamanla çürüyerek eski dayanıklılığını kaybetmesi demektir.

Temel su yalıtımı uygulaması

            Bir binaya uygulanacak su yalıtımında temelden başlamak çok önemlidir. Çünkü binanın su aldığı nokta temelde başlar. Bodrum su yalıtımı için mutlaka işinin ehli firmalarla çalışılmalı, en kaliteli su yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır. Bodrum su yalıtımı için yeterli bir donanıma sahip olmayan bir ekibin yapacağı su yalıtımında istenen sonuç elde edilemediği gibi ilerde binaların hasar görmesinin yanında can kaybı bile yaşanabilir.

            İçeriden yalıtımda poliüretan enjeksiyon izolasyonu tekniği kullanılmalı, suda erimeyen kristallerle beton kılcal damarlarının su geçirmesi engellenmelidir. Beton üzerinde adeta bir film tabakası oluşturarak bunun yanında kılcal damarlara da nüfuz eden bu teknikle betonda bulunan serbest kireç sıkılaştırılmakta, kılcal damar şeklinde oluşan çatlaklar doldurularak suyun geçişi engellenmektedir.


Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0276) 223 62 64

SARAÇ YAPI © 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Top